Orientalne smakołyki

grafika

Nie da się ukryć – schabowy, pierogi, bigos i inne dania z polskiej kuchni nie mają sobie równych. Co nie znaczy, że mamy się ściśle trzymać tego, co rodzime. Wręcz przeciwnie – warto próbować orientalnych smaków. Dania tajskie, chińskie czy japońskie to prawdziwe smakołyki. Nie wszystko Wam posmakuje, ale na pewno w każdej z tych kuchni można znaleźć coś dla siebie.

Dziś chcę zwrócić Waszą uwagę na serwis oferujący sushi w dowozie. Danie można zamówić przez internet, co bardzo sobie cenię. Podczas wyszukiwania potrawy pośmiejemy się z żartobliwych opisów poszczególnych produktów czy elementów oferty – to też duży plus. Wszystko jest intuicyjne, ale użyteczność samej strony blednie w porównaniu ze smakiem dań. SushiYee to bez dwóch zdań najlepsze sushi, jakie jadłam w życiu. Powiem więcej – zanim zamówiłam w tej restauracji, średnio to danie do mnie przemawiało. A jadałam dość często – dla towarzystwa, bo u mnie w biurze koledzy i koleżanki uwielbiają sobie zamawiać sushi na lunch.

Lubię też kuchnię tajską i chińską. Ale tu nie znam żadnej lokalizacji, która na tyle by się wyróżniała, by zasługiwać na osobny wpis. Może się to zmieni w przyszłości.

Tymczasem zachęcam Was do próbowania orientalnych potraw. Odkąd to robię, moje życie jest o wiele bogatsze.

 

Comments

(0 Comments)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *