Woda z kranu

Jeżeli chcemy dbać o naszą planetę, to powinniśmy pomyśleć o tym, jaką wodę pijemy na co dzień. Warto przeliczyć ile plastikowych butelek wyrzucamy każdego tygodnia. Łatwo jest to sobie przeliczyć i sprawdzić ile tych plastikowych opakowań zużywamy w ciągu roku.

Prawda, że ta liczba jest olbrzymia i aż trudna do uwierzenia? Całe szczęście, że jest na to łatwy i prosty sposób. Wystarczy zainwestować w dzbanek filtrujący wodę. Sam zakup dzbanka to koszt jednorazowy, natomiast trzeba doliczyć do tego filtry. Z kolei jeśli to sobie przeliczymy, to i tak jest to o wiele tańsze niż woda butelkowana.

Co więcej, dzięki temu, możemy korzystać z filtrowanej wody również do gotowania obiadów, czy kawy i herbaty, a przecież mało kto używa w tym celu innej wody niż z kranu, jeżeli nie posiada dzbanka filtrującego. Jest to rozwiązanie bardzo proste, ale jak zwykle ma świetny wpływ na naszą planetę oraz na nasz budżet. Warto więc zacząć myśleć o ochronie środowiska, szczególnie, że wpływa ona pozytywnie na nasze finanse.

Comments

(0 Comments)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *